Ruženec vyhral Bitku pri Lepante (1571), vyhrá ju proti moslimom aj dnes!

Pápež Pius V. sa neúnavne snažil zjednotiť rozhnevaných kresťanských veliteľov, aby sa tak mohli účinne postaviť proti tureckej prevahe. V najväčšej núdzi bola obranná vojna a vedenie kresťanskej flotily zverené vynikajúcemu mladému admirálovi z Rakúska. Súčasne vyzval Pius V. všetkých kresťanov, aby sa tak ako on modlili ruženec, aby kresťanské vojská zvíťazili v tejto bezvýchodiskovej situácii s pomocou Panny Márie. Pápež dal vojakom rozdať ružence.

 

Admirál Andre Doria mal na palube svojej lode pri sebe aj vzácnu kópiu milostivého obrazu z Guadalupe.

7. októbra 1571 napokon prišlo k svetoznámej bitke. Bojovalo 500 lodí a 170 000 mužov. Očití svedkovia hovoria, že na kresťanských lodiach boli vztýčené kríže a že syn rakúskeho cisára, don Juan si ako prvý kľakol pred krížom a úpenlivo prosil o Božiu pomoc. Všetci ostatní vojaci nasledovali jeho príklad. V priebehu niekoľkých hodín ťažkého boja bolo potopených 113 tureckých galejí, zajatých 117 lodí a oslobodených 12 000 kresťanských otrokov – veslárov. Turecká flotila utrpela zdrvujúcu porážku a Európa bola zachránená pred islamom.

 

Všetci boli presvedčení, že nezvíťazili zbrane, ale Boh zasiahol na príhovor Panny Márie.

Keď prišla o dva týždne k pápežovi správa o šťastnom výsledku bitky, nebol pápež vôbec prekvapený. On totiž v hodine víťazstva náhle prerušil rozhovor s generálnym pokladníkom, otvoril okno a dojatý radostne oznámil: “Naša kresťanská flotila v tejto hodine zvíťazila nad Turkami. Poďakujme sa Pánovi!”

Pápež potom nariadil, aby sa od toho dňa každú prvú októbrovú sobotu slávil sviatok Panny Márie víťazstva. Jeho nástupca pápež Gregor XIII. neskôr tento sviatok premenoval na Sviatok Ružencovej Panny Márie.

 

Biskup Oliver Dash Doem měl z nebe vizi – jeho vizi zveřejnila stanice CNA.

 

Radikální islamistická teroristická organizace Boko Haram bude překonána růžencem. “Viděl jsem to ve vizi!” Říká Mons. Oliver Dash Doem, biskup nigerijského Maiduguri.

 

Koncem roku 2014 se biskup ve své kapli modlil růženec před vystavenou oltářní svátostí.

 

“Najednou se mi zjevil Ježíš, Ježíš nic neřekl a nabídl mi meč. Já jsem ho vzal a v té chvíli, jak jsem ho vzal do ruky, stal se z něj růženec. Potom Ježíš třikrát řekl: “Boko Haram zmizela,” řekl biskup Doem pro zpravodajskou agenturu CNA.

 

Význam této vize mu byl okamžitě jasný, jak vzpomíná biskup: “Bylo mi jasné, že s růžencem dokážeme Boko Haram vypudit,” řekl pro CNA.

 

 

Biskup o tom zprvu nechtěl mluvit, ale pak cítil, že Duch Svatý na něj naléhá. Nejprve o tom mluvil s kněžími ve své diecézi na severovýchodě Nigérie. Před několika dny vyprávěl o své vizi i na kongresu o náboženské svobodě v Madridu. Konference, kterou organizovali organizáciehazteoir.org a CitizenGO, se zabývala otázkou, jak mohou křesťané přežít v zemích, kde jsou nejvíce pronásledováni.